12 april - start Brabantse pijl in Leuven

Op woensdag 12 april gaat op de Leuvense Grote Markt de 57ste editie van de wielerwedstrijd De Brabantse Pijl van start. Het startschot voor deze wedstrijd buiten categorie wordt gegeven om 12.30 uur. Heel wat bekende wielergezichten zullen aan de start verschijnen. Dit event gaat evenwel gepaard met heel wat verkeersmaatregelen in de binnenstad.

Profs

Het is reeds voor de tiende keer op rij dat het startschot voor De Brabantse Pijl op de Grote Markt in Leuven wordt gegeven. Wie de renners voor de start wil zien en hen misschien een handtekening wil ontfutselen of met hen op de foto wil, kan een uurtje eerder al op de Grote Markt terecht. Dan vindt op het podium aan de startplaats de naamafroeping van de deelnemers plaats. Vanaf 12.15 uur worden in de Bondgenotenlaan de wagens van de sportbestuurders in volgorde van de lottrekking opgesteld. Om 12.30 uur wordt het startschot gegeven.

Het peloton legt eerst in groep een plaatselijke ronde van 3,8 kilometer af. Volledige parcours

Bussen van De Lijn volgen omleiding

Bussen van De Lijn die normaal door het parcours rijden, volgen op 12 april van het begin van de dienst tot 14 uur een omleiding.

Wielertoeristen

Wielertoeristen kunnen op zaterdag 15 april uittesten hoe zij het er van af brengen op het parcours van De Brabantse Pijl. Liefhebbers kunnen zich inschrijven voor een rit van 70 of 135 kilometers. Vertrekken kan op het Ladeuzeplein tussen 7.30 uur en 10 uur.

Meer info

Info over de Cycling Challence voor wielertoeristen

Info over de wielerwedstrijd De Brabantse Pijl op www.debrabantsepijl.be.

Labels